OGROMNY POŻAR!!! ZOBACZ PORUSZAJĄCE WIDEO!!!

W Krasnodarze na południu Rosji w dużym bloku mieszkalnym wybuchł pożar, który zajął całe piętro budynku. Ogień zaprószył w nocy z soboty na niedzielę najprawdopodobniej jeden z mieszkańców bloku.

Zgłoszenie o pożarze w ośmiopiętrowym bloku mieszkalnym w Krasnodarze dotarło do straży pożarnej w niedzielę ok. godziny 2.15 lokalnego czasu. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu już po sześciu minutach, ale mimo błyskawicznej reakcji, nie udało się opanować rozprzestrzeniania pożaru.

Ogień spalił 88 mieszkań, czyli całe najwyższe piętro wielkiego bloku. Łączna powierzchnia zniszczona przez płomienie ma 4400 metrów kwadratowych. Z relacji lokalnych przedstawicieli władz państwowych wynika, że pożar zaprószył przez nieuwagę jeden z mieszkańców na siódmym piętrze. Następnie ogień rozprzestrzenił się przez poddasze o drewnianej konstrukcji na całe ósme piętro.

Czytaj więcej: Ogromny protest przeciwników pandemii (FILM)

Akcja gaszenia zakończyła się około godziny 6.00 lokalnego czasu. Udział w niej wzięło 140 strażaków i ponad 40 wozów strażackich. Z budynku ewakuowano około 300 mieszkańców, którym zapewniono tymczasowe schronienie. Mimo ogromnej skali zniszczeń w pożarze nikt nie ucierpiał.

Źródło: WP Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *