Ostatni sondaż wyborczy! Są niespodzianki

Już dzisiaj o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Do wyborów prezydenckich pozostały więc niespełna dwa dni. Jak pokazuje najnowszy sondaż prezydencki, walka rozstrzygnie się w II turze.

Sondaż został przeprowadzony w środę 24 czerwca przez pracownię IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. W badaniu udział wzięło 1100 osób, z czynnym prawem wyborczym. Sondaż przeprowadzony został metodą CATI

Jak informuje gazeta, gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, frekwencja wyniosłaby 61 proc. Według najnowszego sondażu prezydenckiego pracowni IBRiS, I turę zdecydowanie wygrałby Andrzej Duda, który uzyskałby 41,1 proc. poparcia.

Na drugim miejscu znalazłby się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na głosy 26,4 proc. ankietowanych. Na podium miejscu uplasowałby się Szymon Hołownia, na którego swój głos zadeklarowało 9,7 proc. badanych.

Według najnowszego sondażu gorsze wyniki odnotowali: Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak. Lider „ludowców” w wyborach prezydenckich uzyskałby 5,4 proc. poparcia. Na przedstawiciela Lewicy głos oddałoby 4,9 proc. ankietowanych, z kolei głos na przedstawiciela Konfederacji zadeklarowało 4,6 proc. badanych.

W hipotetycznej II turze wyborów według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS, zmierzyliby się ze sobą prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na finiszu kampanii wybory mógłby wygrać Andrzej Duda, jednak jego wygrana nie byłaby przesądzona. Według sondażu urzędujący prezydent mógłby liczyć na poparcie 48,7 proc. ankietowanych, z kolei Rafał Trzaskowski uzyskałby 47,7 proc. głosów.

Czytaj więcej: 6 mld zł dla gmin i powiatów

W takim przypadku, kluczową rolę odgrywają wyborcy niezdecydowani. Tych według sondażu prezydenckiego IBRiS dla „Rz” jest 3,8 proc. Widzimy więc, że walka pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim będzie toczyła się do samego końca.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *