Papież odsuwa Bp Janiaka od kierowania diecezją!

Nakazem Papieża Franciszka, Grzegorz Ryś przejmuje funkcję, którą do tej pory sprawował bp Edward Janiak, wokół, którego pojawiły się oskarżenia tuszowania pedofilii w Kościele.

Bp Edward Janiak jest oskarżony o tuszowanie pedofilii. Szokujące informacje na temat jego działań ujawnili bracia Sekielscy. Z ich najnowszego dokumentu można dowiedzieć się, że Janiak krył księdza pedofila przez kilka lat. Watykan wszczął w tej sprawie dochodzenie.

„Ofiary, uczciwi i odważni kapłani, świeccy, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy i dziennikarze, którzy zaczęli o niej mówić mogą dziś dziękować Bogu. Abp Ryś został przez papieża mianowany administratorem apostolskim sede plena w Kaliszu. Coś się ruszyło!” – skomentował na Twitterze Tomasz Terlikowski.

„Decyzja Franciszka to ważny moment. Odwaga ofiar, sprzeciw sumienia uczciwych kapłanów, ich ofiara, ale także zaangażowanie ludzi świeckich, w tym dziennikarzy ma sens. To będzie trudny proces sprawiedliwości i miłosierdzia wobec ofiar i oczyszczenia. Od teraz będzie on prostszy” – dodał katolicki publicysta.

Czytaj również: Duże podwyżki w Senacie i dla premiera!

– Jeśli te podejrzenia się potwierdzą, biskup Janiak zostanie odwołany, zobaczymy w jakim trybie.To może być precedens dla kolejnych takich spraw. To co teraz wypracujemy, stanie się wzorem, wierzę, że abp Grzegorz Ryś ma ewangeliczną odwagę, by te sprawę doprowadzić do końca – tłumaczył w rozmowie z TVN24 Terlikowski.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *