Pierwsza ofiara koronawirusa w polskiej służbie zdrowia

Nie żyje 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Mężczyzna zmarł w nocy. Informację tę potwierdza rzecznik szpitala. Jak informuje TVN24 to prawdopodobnie pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa, pracująca w służbie zdrowia.

Mężczyzna przebywał w szpitalu w Radomiu, jego stan określano jako ciężki. W ciągu ostatniego tygodnia przebywał na oddziale intensywnej terapii podłączony do respiratora. Mężczyzna prawdopodobnie zaraził się od jednego z pacjentów szpitala z oddziału rehabilitacji, w którym pracował. Miał żonę oraz dwójkę dzieci.

„Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Roberta Skóry wieloletniego pracownika Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu. Był wspaniałym fizjoterapeutą, oddanym swojej pracy na rzecz zdrowia pacjentów. Rodzinie i Bliskim składamy szczere kondolencje” – brzmi fragment komunikatu podpisanego przez zarząd i pracowników szpitala.

Czytaj także: Władze zaliczają zmarłych na koronawirusa jako wyleczonych, ponieważ nie stanowią już źródła zakażenia. Czy rząd Chile ma rację?

Sytuacja w radomskim szpitalu jest bardzo trudna, brakuje miejsc dla pacjentów, zarażonych jest tam już około 200 osób, 112 z nich to pracownicy.

Źródło: wss.com.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *