Pierwsze w kraju centrum dla osób po stracie bliskich!

„eMOCja”, pierwsze w Polsce Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie, właśnie zostało otwarte w Gdańsku. Mogą tam przyjść osoby, które walczą z nieuleczalną chorobą i te, które straciły kogoś bliskiego. Fundamentem „eMOCji” jest hospicjum Pomorze Dzieciom. Z podopiecznymi centrum rozmawiała reporterka „Wydarzeń” Monika Zalewska.

– Jest to hołd dla życia, które przyszło czasami dosłownie na parę uderzeń serca i dzisiaj „eMOCja”, Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie, zaczyna tętnić życiem – mówiła Ewa Liegman, członkini zarządu hospicjum Pomorze Dzieciom.

„eMOCja” jest też hołdem dla Bogusi, która żyła zaledwie 48 dni. – Dzięki hospicjum, dzięki temu, że był opracowany cały plan pomocy, plan porodu, Bogusia była uznana w stu procentach jako człowiek – powiedziała Martyna Czapiewska, mama dziewczynki.

– Nieważna jest długość życia, ale jego jakość. Ona niby nie powiedziała do nas ani słowa, nic nie zrobiła, a naprawdę zmieniła bardzo dużo i w nas, i w osobach obok nas – dodaje jej tata, Marcin Czapiewski.

– Ten budynek powstał z tysiąca złamanych serc. Każdy, kto go tworzył, dotknął gdzieś w swoim życiu straty – wyjaśniała Elwira Liegman, dyrektorka centrum „eMOCja”.

Czytaj również: Łódzka siatkarka z koronawirusem! Klub w izolacji!

– To nie jest cudowne miejsce, w którym po przekroczeniu drzwi zniknie smutek, żal i tęsknota. One nadal będą, ale my jesteśmy po to, by pomóc ludziom odnaleźć się w tym – wyjaśniała dr Anna Jędrzejczyk.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *