PiS zrobi dodatkowe wybory prezydenckie!

– Tu chodzi o walkę z PSL i o to, żeby kolejne województwo było w rękach PiS. Politycy tej partii przeczytali sobie wyniki wyborów w Warszawie i w powiatach wokół stolicy. Wiedzą, że tam wygrywa opozycja, a w reszcie województwa nie, więc jeżeli to podzielą, to będą mieć dodatkowe województwo dla siebie – mówił Paweł Kowal o planach PiS dotyczących wyodrębnienia stolicy wraz z przylegającymi do niej powiatami z województwa mazowieckiego.

– Dodatkowo uderzą w Adama Struzika, marszałka województwa, który pełni swoją funkcję od 19 lat. Jest on ością stojącą w gardle obozowi władzy – dodał.

Czytaj również: „Strefy wolne od LGBT powinny być w całej Polsce”

– Boję się kolejnych uderzeń w samorządy i prób wchodzenia do powiatów. Mówiliśmy w kampanii wyborczej, że następnym krokiem będzie próba uderzenia w samorządy, bo są one elementem niezależności politycznej od głównego ośrodka władzy. Wyraźnie widać, że jest pokusa, żeby przerwać toczący się już bieg kadencji samorządowej, zrobić dodatkowe wybory i nie patyczkować się z opozycją – mówił w „Onet Rano.” Paweł Kowal.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *