Podczas kwarantanny przyjmowała gości. Zapłaci 15 tys. zł kary

Policja w Nowym Sączu poinformowała, że podczas kontroli u 23-letniej kobiety objętej kwarantanną ujawnili, iż zaprosiła gościa.

Kobieta miała lekceważący stosunek do kwarantanny, uznała, że zapraszanie gości to nic złego. Została objęta obowiązkową kwarantanną, ponieważ miała kontakt z osobą zarażoną. W związku z powtarzającą się sytuacją policjanci zawiadomili sanepid, który nałożył na kobietę karę w wysokości 15 tysięcy zł. Został też skierowany wniosek do sądu pod kątem art. 116 Kodeksu wykroczeń (wykroczenie przeciwko zdrowiu), gdyż zdaniem funkcjonariuszy, kobieta naraziła osoby trzecie na utratę zdrowia.

Kara w wysokości 15 tysięcy otrzymuje tytuł wykonalności w momencie dostarczenia informacji, na zapłatę jest 7 dni. Złożenie odwołania do sądu nie zwalnia z obowiązku zapłaty.

Czytaj także: Pomimo zakazu w jednym z barów w Lublinie odbyła się impreza. Interweniowała policja

Jako kwarantannę należy rozumieć obowiązkowe odosobnienie osoby zdrowej, która miała kontakt z osobą chorą lub była narażona na zakażenie, aby zapobiec szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Jeśli odbywasz obowiązkową kwarantannę, zanim zaprosisz kogoś do siebie czy wyjdziesz z domu, dobrze się nad tym zastanów, ponieważ ceną może być nie tylko czyjeś zdrowie lub życie, lecz też spore kary finansowe.

Źródło: nowy-sacz.policja.gov.pl, 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *