POKONAŁA KORONAWIRUSA, A NADAL CIERPI!!!

Kobieta, która pokonała koronawirusa, nadal zmaga się z wieloma poważnymi dolegliwościami. Jest ona jedną z tysięcy osób na całym świecie, u których COVID-19 zmienił się w chorobę przewlekłą. Tymczasem Ministerstwo poinformowało o nowych zachorowaniach.

Minęło pięć miesięcy od kiedy Lucy Gahan zaraziła się COVID-19, a jej życie wciąż nie wróciło do normy. Gahan była psychologiem klinicznym z Shrewsbury w Wielkiej Brytanii, ale przez zakażenie wciąż nie wróciła do pracy. Choroba wywołuje u niej nagłe pogorszenia samopoczucia, które Gahan nazywa „burzami”. W takich sytuacjach odczuwa duszności, drętwieją jej dłonie i stopy, a tętno przyspiesza od prostych czynności życiowych. Nawet prosty prysznic jest dla Lucy możliwy tylko podczas sporadycznej ulgi w objawach.

-Przed zakażeniem się koronawirusem biegałam trzy razy w tygodniu i regularnie ćwiczyłam jogę. Nie mogę sobie wyobrazić, kiedy teraz wrócę do biegania i czy w ogóle to się stanie – mówi CNN Gahan

Naukowcy z Akademickiego Oddziału Chorób Płuc w północnym Bristolu w Wielkiej Brytanii zbadali 110 pacjentów z COVID-19, którzy byli w szpitalu średnio przez pięć dni między 30 marca a 3 czerwca. Po dwunastu tygodniach od wypisania pacjentów ze szpitala aż 74 proc. z nich zgłosiło objawy m.in. duszności i nadmierne zmęczenie.

Czytaj więcej: Niedzielski zapowiada obostrzenia! Powiedział, kiedy będzie wzrost zakażeń!

Jednak pomimo tych dolegliwości 104 ze 110 pacjentów biorących udział w badaniu miało prawidłowe wyniki podstawowych badań krwi, przy czym tylko u 12 proc. badanie RTG wykazało nieprawidłowości w klatce piersiowej, a u 10 proc. pojawiły się nieprawidłowe wyniki badań spirometrycznych.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *