POLSKA WYPOWIE KONWENCJĘ STAMBULSKĄ

Ministerstwo Sprawiedliwości uczyniło bardzo wiele, aby pokazać, że walka z przemocą względem kobiet jest dla nas bardzo ważna. Robiliśmy to w sposób wolny od ideologii. My tym ofiarom realnie pomagamy – przekonywał na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny potwierdził, że Polska chce wypowiedzieć konwencję stambulską. Wniosek w tej sprawie trafi do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

-Polskie prawo jest wzorcem dla innych krajów Unii Europejskiej i innych krajów na świecie, jeśli chodzi o standard ochrony przed przemocą – powiedział Zbigniew Ziobro. – Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że my występując z inicjatywy konwencji stambulskiej, chcemy działać na rzecz obniżenia standardów ochrony kobiet, to jest jedno pytanie: w jakim zakresie polskie prawo nie odpowiada i nie spełnia wymogów określonych w konwencji stambulskiej? – pytał minister sprawiedliwości.

-Polskie prawo jest wzorcowe w tym względzie i spełnia wszystkie wymagania, które są określone w konwencji stambulskiej w zakresie ochrony przed przemocą względem kobiet – podkreślił minister sprawiedliwości.

-Fakty stoją za nami. To my doprowadziliśmy do takich zmian w polskim prawie, które wzniosły na wyżyny, najwyższy standard europejski i światowy normatywną ochronę kobiet przed przemocą – ocenił szef resortu sprawiedliwości.

-Dzisiaj nie ma żadnych rozwiązań w konwencji stambulskiej, które byłyby adresowane do Polski w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których byśmy nie spełniali – zapewnił Ziobro – Nie zgadzamy się z obszarem konwencji, który dotyczy ideologizacji, z tym się nie zgadzamy. Te zapisy mogłyby doprowadzić do wzrostu przemocy. Proszę nie ulegać propagandzie lewackiej i lewicowej. Popatrzmy na fakty i działania – zaapelował Ziobro.

Ziobro zaznaczył, że nie są akceptowane przepisy obejmujące trzy obszary – edukację dzieci i młodzieży, związki rodzinne w kontekście LGBT i wpływ religii i zwyczajów na przemoc domową.

-Nie zgadzamy się na to by nakazano nam zmieniać edukację dzieci w szkołach, w ramach której uczono by je, że płeć biologiczna to archaizm i tak naprawdę sprowadza się do kontekstu społeczno-kulturowego. Odrzucamy też warstwę promowania związków rodzinnych w zakresie LGBT. Jest to pogląd propagowany przez aktywistów ze środowisk lewicowych czy homoseksualnych, którzy swoje przekonania chcą przełożyć na funkcjonujące prawo. Ponadto nie uważamy, że należy kwestionować religie i zwyczaje jako wiodące przyczyny przemocy domowej. To zjawisko jest dużo bardziej skomplikowane – powiedział Ziobro.

Ziobro pytany o powody wypowiedzenia konwencji, która była ratyfikowana już w 2015 r. właśnie teraz, odparł: „choćby karta LGBT, którą wprowadzał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w Warszawie, w ramach której odwoływał się do rozwiązań nakazujących edukację seksualną dzieci i wprowadzanie tam tego rodzaju treści, które korespondują z zaleceniami konwencji”

-To jest przykład, który pozostaje w opozycji do polskiej Konstytucji, która gwarantuje – wbrew zaleceniom, do których odwołuje się ten program – prawa rodziców do samodzielnego decydowania o wychowywaniu swoich dzieci – podkreślił. – Tym samym jest ta konwencja w jawnej sprzeczności z polską konstytucją – dodał.

Według Ziobry „tego rodzaju postulaty różnych środowisk wyrażające się chociażby w aktywności pana prezydenta czy wiceprezydenta Warszawy – znanego aktywisty gejowskiego – jak najbardziej pokazują, że jest to temat aktualny i będzie narastał”.

Czytaj więcej: NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA NA LUBELSZCZYŹNIE!

-Natomiast też nie wszystko od razu można zrobić. Przygotowaliśmy bardzo obszerny program zmian w państwie i konsekwentnie go realizujemy. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale nie jest tak, że za pstryknięciem palca wszystko na raz da się zrobić. Nie, krok po kroku to realizujemy – podał.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *