Polski europoseł wyłudził pieniądze z Parlamentu Europejskiego!

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zarzucił Ryszardowi Czarneckiemu, że pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety. Zawiadomienie w sprawie europosła trafiło do polskiej prokuratury.

Według śledczych UE, Czarnecki miał pobierać nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety. Po zakończeniu śledztwa na poziomie unijnym akta sprawy zostały przekazane polskiej prokuraturze. Według ustaleń OKO.press raport ws. Czarneckiego trafił do Prokuratury Okręgowej w Zamościu w maju 2019 r.

OLAF zlecił również Parlamentowi Europejskiemu, by odzyskał pieniądze od europosła PiS. Nie jest znana kwota. Śledczy nie mogą tego zdradzić, dopóki postępowanie trwa.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu potwierdziła, że prowadzi postępowanie „w sprawie doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy składaniu wniosków o zwrot kosztów podróży służbowych przez jednego z europosłów”.

Za popełnienie tego przestępstwa może grozić od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Czytaj również: Rząd o podwyżkach dla seniorów – znamy kwoty!

Ryszard Czarnecki zapytany przez Onet o sprawę stwierdził, że jej nie zna i nie wie nic o śledztwie prokuratury w Zamościu.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *