Polskie miasta wolne od LGBT odrzucone z programu UE!

Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że aż 6 miast nie zostało przyjętych do projektu współpracy pomiędzy samorządami. To wynik przyjętych uchwał w sprawie „stref wolnych od LGBT”.

Partnerstwo miast to unijny projekt współpracy między samorządami, który ma  mobilizować obywateli na poziomie lokalnym i unijnym do angażowania się społecznego, politycznego oraz wolontariatu. To element programu „Europa dla obywateli”.

Dla samorządów, które uczestniczą w projekcie przewidziane są dotacje. Kwota zależna od liczby uczestników.

W środę komisarz UE ds. równości poinformowała, że odrzucono wnioski sześciu polskich miast, gdzie przyjęto uchwały dotyczące „stref wolnych od LGBT”.

„Wartości i prawa podstawowe UE muszą być przestrzegane przez państwa członkowskie i władze państwowe” – napisała komisarz Helena Dalli.

Czytaj również: Szumowski „Pierwsza fala za nami, ale…”

„Ponad 80 polskich władz miejskich i samorządowych w niewiążących uchwałach wzywa do powstrzymania się od podejmowania jakichkolwiek działań na rzecz tolerancji wobec osób LGBTI oraz do unikania udzielania pomocy finansowej organizacjom pozarządowym działającym na rzecz równouprawnienia” – podaje msn.com.pl

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *