Pomyłka ZUS! Wypłacili postojowe nie tym, którym powinni!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał pieniądze z tarczy antykryzysowej nie tym osobom, którym powinien.

Świadczenie postojowe to postanowienie pakietu ustaw znanych szerzej jako tarcza antykryzysowa. Prawo do postojowego dostali ci przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali dochód zmniejszony w wyniku kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Wielu przedsiębiorców wciąż czeka na pieniądze. Z kolei inni, którzy w ogóle wniosków nie składali, dostali przelewy na swoje firmowe konta.

Skala pomyłki jest jeszcze nieznana. Pisze o niej portal Money.pl.

Według portalu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych doszło do ogromnej pomyłki. Tymczasem rzecznik prasowy ZUS powiedziała, że postojowe dostają wnioskodawcy, a skoro pieniądze pojawiły się na kontach innych osób, to znaczy, że we wnioskach musiały być błędy co do numeru kont.

ZUS zapowiedział, że będzie weryfikował przelewy i szukał błędu.

Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS w rozmowie z Money.pl powiedział, że pieniądze mogły się znaleźć na koncie osoby, która o nie nie wnioskowała także wtedy, kiedy wniosek złożyła osoba trzecia.

Czytaj również: Książę Andrzej oskarżony o wielokrotne gwałty nie wymiga się od zeznań w sprawie afery pedofilskiej!

„W ostatnim przypadku jest to przestępstwo. Dlatego prosimy o ujawnienie takich sytuacji. Wówczas niezwłocznie podejmiemy kroki prawne. Zbadamy taką sprawę i w przypadku nieprawidłowości skierujemy ją do prokuratury” – zaapelował Paweł Żebrowski z ZUS.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *