Poseł w poważnym stanie! Apeluje o opamiętanie

Jerzy Polaczek od środy jest w katowickim szpitalu. Stan zakażonego na koronawirusa posła jest bardzo poważny. „Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – opamiętajcie się!” – napisał w mediach społecznościowych.

Jerzy Polaczek o zakażeniu koronawirusem poinformował we wtorek. W środę karetka pogotowia zabrała go do szpitala MSWIA w Katowicach. Poseł przez cały dzień leżał wtedy pod tlenem. „Dzisiaj po raz pierwszy czuję się lepiej. Oddział, na którym leżę jest pełny, wiele osób pod respiratorami. To wielka próba dla całego systemu ochrony zdrowia w Polsce” – napisał w czwartek na Twitterze.

Niestety stan posła PiS uległ pogorszeniu. W związku z tym polityk przez tydzień polityk zamierza zrezygnować z używania Facebooka. „Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne – wyniki tomografii płuc są złe – napisał Polaczek, dodając, że musi chronić swoje życie.

-„Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – OPAMIĘTAJCIE SIĘ! – podkreślił polityk.

Polityk zauważył, że nasz kraj staje przed „czasem najwyższej próby”. „To, w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy przede wszystkim od społeczeństw, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia!” – napisał.

Czytaj więcej: Lekarz wyjaśnia, dlaczego powinniśmy zachowywać obostrzenia. Ostre słowa w kierunku przeciwników pandemii!

Polaczek prosi o odpowiedzialność. W imieniu 40 ciężko chorych na COVID-19 pacjentów, leczonych w szpitalu MSWiA w Katowicach, poseł podziękował także opiekującym się chorymi lekarzom, pielęgniarkom oraz pozostałemu personelowi. „Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!” – spuentował parlamentarzysta.

Źródło: WP Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *