Posłowie będą mieć darmowe testy na koronawirusa?

Sejm zapłaci za badania posłów na obecność koronawirusa – dowiedział się Onet. Koszt jednego takiego testu to nawet kilkaset złotych. Już wiadomo, że nie wszyscy będą chcieli skorzystać z tej opcji. Są tacy, którzy nie widzą w tym sensu, inni już dawno zrobili test.

Pierwotnie chętni posłowie mieli zostać zbadani przy Wiejskiej 7 sierpnia. Z posiadanego przez Onet pisma wynika jednak, że Kancelaria Sejmu zdecydowała się na szybszy wariant

– Nie jest istotne, czy ja będę mógł sobie zrobić taki test. Chodzi o to, czy rząd zapewni wszystkim Polakom dostęp do tych badań. Niestety nie widzę takich działań – mówi Bartosz Arłukowicz (KO)

– Jeśli Kancelaria Sejmu ma na to fundusze, to w porządku. Nie wiem natomiast, czy to ma do końca sens, chyba, że uznajemy, iż posłowie to jest grupa wysokiego ryzyka – zastanawia się z kolei Bolesław Piecha (PiS)

Kancelaria Sejmu wysłała do posłów takie pismo:

„W związku z ustaleniami Konwentu Seniorów oraz czynnościami prewencyjnymi podejmowanymi przez Kancelarię Sejmu związanymi z przeciwdziałaniami chorobie COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, uprzejmie informuję Panie i Panów posłów o możliwości refundacji kosztów poniesionych za jednorazowe badanie na obecność wirusa (…) wykonane w dogodnym dla Państwa punkcie pobrań”.

Czytaj również: Lekcje w szkołach od 7 do 21!

6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. To posiedzenie połączonych izb Sejmu i Senatu. Razem to 560 osób. Do tego goście i dziennikarze. Ryzyko zarażenia się wirusem jest bardzo duże.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *