Promują Polskę w Wilnie!

Małopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała w niedzielę na Placu Ratuszowym w centrum Wilna akcję promocyjną oferty turystycznej Krakowa i Małopolski. To część 10-dniowej kampanii wizerunkowo-promocyjnej na Litwie i Łotwie.

„Chcemy zaprosić Litwinów i Łotyszy do Krakowa i Małopolski; pokazać, że jako region jesteśmy bardzo atrakcyjni” – poinformował PAP Mirosław Bartyzel z Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

W czasie akcji rozdawane są bezpłatne materiały promocyjne, m.in. w języku litewskim, udzielana jest informacja o atrakcjach turystycznych i możliwościach wypoczynku w Krakowie i regionie.

„Ludzie pytają przede wszystkim o Kraków, o możliwości wypoczynku w tym mieście i co jeszcze można robić poza Krakowem” – powiedział Bartyzel.

„Mamy bogatą ofertę, bo promujemy również atrakcje turystyczne województwa małopolskiego włącznie z Zakopanem, stolicą gór w Polsce, również szlaki tematyczne, na przykład architektury drewnianej” – dodał.

„Jest to 10-dniowa trasa promocyjna. Przywieźliśmy ponad pół tony materiałów do rozdania, kilkanaście różnych tytułów” – powiedział Bartyzel.

Czytaj również: Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Muzeum Wsi Lubelskiej.

„Od dwóch lat skupiamy się na promowaniu w krajach sąsiednich”, a w sierpniu planowana jest podobna akcja na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech – dodał przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *