PRZEŁOM W SPRAWIE SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA!!!

Wiemy, kiedy może być gotowa szczepionka na koronawirusa!

Koronawirus zrujnował światową gospodarkę i doprowadził do ponad 730 tys. zgonów (dane CSSE; stan na 10 sierpnia 2020 roku). Zarażonych wciąż przybywa, a niedługo będzie ich aż 20 mln.

Eksperci są pewni, że z tygodnia na tydzień kolejnych zarażonych będzie coraz więcej. Jedną z metod zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest opracowywana nieustannie szczepionka.

Portal Politico informuje, że szczepionka może trafić do obiegu do końca roku 2020. Informację tę podała Stela Kiriakidu – komisarz UE ds. zdrowia.

-Chociaż prognozowanie jest obecnie ryzykowne, mamy dobre wskazania, że pierwsza szczepionka będzie dostępna pod koniec tego roku lub na początku przyszłego – powiedziała Kiriakidu w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Handelsblatt”.

Czytaj więcej: KARA WIĘZIENIA ZA BRAK MASECZKI!

Stworzenie szczepionki to nie tylko ratunek dla świata, ale także potencjalny zastrzyk gotówki dla kraju, który jako pierwszy opracuje recepturę. Konkurencja jest duża. Wśród państw europejskich są to m.in. Niemcy czy Włochy. W pocie czoła pracują także brytyjscy naukowcy.

Źródło: O2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *