PUTIN TRACI POPARCIE!!! EFEKT NAWALNEGO!

Partia Władimira Putina traci poparcie na Syberii. Tam otruty został opozycjonista Aleksiej Nawalny. Rosyjska opozycja odniosła kilka zwycięstw w wyborach samorządowych.

W Rosji zakończyły się wybory samorządowe. Oficjalne wyniki pokazują, że partia Władimira Putina Jedna Rosja wygra w większości okręgów wyborczych. Zwolennicy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego odnieśli jednak zaskakujące zwycięstwa w Nowosybirsku i Tomsku, gdzie dominowała dotychczas rządząca formacja.

-Ludzie mają dość obecnej władzy. Nie możesz siedzieć na stołku przez 20 lat, kraść w nieskończoność i pozostawać bezkarnym – oceniła opozycjonistka Ksenia Fadejewa, która zdobyła mandat radnej w Tomsku.

W czasie wyborów cała rosyjska opozycja zastosowała strategię „smart voting”, wspierając wszystkich polityków sprzeciwiających się obecnej władzy. Przyczyniło się to do kilku wielkich zwycięstw. Głosy w niektórych obwodach wciąż są jeszcze liczone.

Generalny sekretarz Jednej Rosji Andriej Turczak postawił strategię opozycji pod znakiem zapytania. Polityk stwierdził, że jego partia odniosła „pewne zwycięstwo”. Tegoroczne wybory samorządowe w Rosji to preludium przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Czytaj więcej: KOLEJNY LOCK DOWN

Wybory samorządowe w Rosji. Kandydaci nie mogli wystartować
Niezależna organizacja nadzorująca wybory Golos poinformowała, że wielu kandydatom odmówiono prawa startu w wyborach. Organ skrytykował także rozciągnięcie głosowania do 3 dni. Utrudnia to bowiem wyłapywanie ewentualnych oszustw wyborczych.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *