REKORDOWY DZIEŃ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM

Tak źle jeszcze nie było. W piątek padł rekord zakażeń koronawirusem.

Jak podają eksperci z Johns Hopkins University, nowych potwierdzonych przypadków wyniosła tego dnia ponad 40 tys. w USA. Stany Zjednoczone Ameryki są krajem, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem. Jak do tej pory potwierdzono już łącznie 2,475 mln przypadków zakażeń. Od początku epidemii zmarło tam 124 tys. 749 osób.

Wcześniej WHO powiadomiło, że w USA nie doszło jeszcze do szczytu epidemii. Specjaliści opierali swoje wyliczenia na liczbie dotychczasowych zakażeń. Jednak w ubiegły czwartek odnotowano rekordową liczbę osób zainfekowanych.

40 870– tyle zakażeń odnotowano w piątek w USA. Dzień wcześniej, wykryto 37 077 infekcji, co również było – wówczas – rekordem.

Najwięcej zachorowań odnotowano w Kalifornii, Teksasie i na Florydzie – to stany z największą populacją.

Władze Florydy zapowiedziały, że nie zamierzają luzować restrykcji. Gubernator Kalifornii zadeklarował, że zapewni wyższy budżet dla stanu. Mowa o 16 miliardach dolarów, które zostaną przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa w USA.

Czytaj więcej: Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem amfetaminy

W ciągu ostatnich 14 dni w szpitalach w Kalifornii pojawiło się o 32 proc. więcej zakażonych. W końcu w stanie osiągnięto rekordową liczbę zachorowań. Na oddziałach intensywnej terapii jest aż o 19 proc. więcej pacjentów.

Żródło: https://www.o2.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *