Rolki figurowe w Lublinie!

Nazywam się Monika Szymanek-Szawracka. Uzyskałam tytuł  licencjonowanego instruktora łyżwiarstwa figurowego i  jestem jedyną certyfikowaną instruktorką rolkarstwa w Lublinie.

Fot. Krzysztof Radzki

Skąd pomysł na to wszystko?

Przerwa od lodowiska była dla mnie o wiele za długa, ponieważ trwała aż 8 miesięcy. Niesamowicie brakowało mi łyżew i szukałam ich  zamiennika. Właśnie dzięki temu trafiłam na rolki figurowe! Towarzyszą mi od 2015 roku, czyli dokładnie od momentu, gdy zamówiłam je w warszawskim sklepie.

Początkowo ćwiczyłam wyłącznie w towarzystwie śpiącej córki. Totalnie nie w głowie było mi zakładanie grup i prowadzenie zajęć. Później dowiedziałam się, że jest kurs

prowadzony przez PZSW (Polski Związek Sportów Wrotkarskich). Od razu stwierdziłam, że będzie to wspaniałe uzupełnienie mojego kursu łyżwiarskiego PZŁF (Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego).

W tym czasie pracowałam w lubelskich szkółkach zyskując coraz większe grono klientów i słyszałam coraz więcej pytań – „Czy prowadzi pani zajęcia grupowe na rolkach?”

Zajęcia zaczęłam prowadzić rok temu. Były to zajęcia grupowe dla dzieci i dorosłych. Jednak w  tym roku zapragnęłam czegoś, co jest bliższe mojemu sercu – zajęcia na rolkach figurowych. Zawdzięczam to mamie zawodniczki, którą trenuję od roku. To właśnie ona zmobilizowała mnie do utworzenia grupy i się udało!

Największą przeszkodą był koszt sprzętu – rolki figurowe są dużo droższe niż łyżwy. Na szczęście, teraz więcej osób ma wyspecjalizowane rolki i udało się – trenujemy 3 razy w tygodniu. Mam grupę początkującą, z którą ćwiczymy na zwykłych rolkach elementy figurowe i grupę zaawansowaną, gdzie już posiadamy rolki figurowe i potrafimy więcej elementów – w tym skoki i piruety!

Choć każdy może się przyłączyć,  to przed przystąpieniem do zajęć powinien wiedzieć, że jest to bardzo trudny sport i sam podjąć decyzję o dalszej kontynuacji nauki jazdy.  Dlatego zapraszam wszystkie chętne osoby. Dzięki temu, że od 17 lat jeżdżę figurowo na łyżwach i dzięki technice zdobytej na lodzie – potrafię bez problemu wykonać większość ćwiczeń również na rolkach.

Beton jednak nie wybacza błędów tak łatwo jak lód. Mimo to, są u mnie zawodniczki preferujące kółka od płóz, których wcześniej nie miałam na zajęciach łyżwiarskich.

Czytaj również: Lublin Business Run – dołącz do akcji „Pomagam Bardziej”!

Wszystko zaczęło się od wspólnego pomysłu z mężem, aby utworzyć swój projekt sportowy. I tak powstał AS – Akademia Sportu. On jest trenerem siatkówki i trenuje kobiecą drużynę siatkówki As Akfon Lublin, osiągającą coraz większe sukcesy. Z kolei ja skupiam się na rolkach i w tym kierunku zamierzam iść.

https://www.facebook.com/MonikaSzymanekSzawracka
https://www.instagram.com/monika_ice_roll/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *