Rowerem przez Polskę – „Rajd po krew” Janusza Kobyłki!

Janusz Kobyłka z Lubartowa spędzi miesiąc w drodze na promowaniu krwiodawstwa! Sześćdziesięciolatek właśnie wyruszył w trasę z Lublina. Przejedzie rowerem dwa i pół tysiąca kilometrów przez całą Polskę.

– Będę namawiał ludzi spotkanych na drodze, pracowników instytucji państwowych, zakładów pracy, banków, urzędów, prezydentów czy wójtów o oddawanie krwi. Niestety, nie wszyscy sobie zdają sprawę z tego, jak bardzo jest cenna. To dar życia. Nie kupimy go w sklepie, sąsiad nam go nie pożyczy, kiedy nam go zabraknie i będzie nam potrzebny. Musimy podzielić się tym skarbem, który w sobie mamy – mówi Radiu Eska pan Janusz Kobyłka, który w piątek punktualnie o 12:00 sprzed Regionalnego Centrum Krwiodawsta i Krwiolecznictwa w Lublinie w eskorcie policji wyruszył w trasę.

Fot. Izabela Nestioruk

– Cieszymy się bardzo, że z inicjatywą wyszedł mieszkaniec Lubelszczyzny. Trasa jest wyjątkowa. To rajd po krew. Rajd promujący krew. Jego trasa jest wyjątkowa, ponieważ pierwsze na mapie województwo lubelskie, gdzie miejscowości układają się w kształt kropli. Potem miasta całej Polski układają się w kształt serca, czyli dar serca, dar krwi, dar życia – tłumaczy dr Elżbieta Puacz, dyrektor RCKiK w Lublinie.

Czytaj również: Koniec pirackiego serwisu streamingowego?

Janusz Kobyłka mówił, że krwi nie można kupić w sklepie i dlatego to, co robi jest dla niego ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *