Ruszył nabór do programu „Kuchnia Inspiracji”!

Do 20 października lubelskie restauracje i lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do programu „Kuchnia Inspiracji”, którego celem jest promocja najlepszych miejsc z branży gastronomicznej działających w Lublinie. To nowy element prestiżowego „Miejsca Inspiracji”, projektu realizowanego od 10 lat przez Miasto Lublin.


– Przez blisko dekadę funkcjonowania Programu, poznaliśmy wiele miejsc w Lublinie, które swoją codzienną ciężką pracą, tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego miasta. Oprócz autorskiej kuchni, czerpiącej z lokalnych tradycji, zapewniają swoim gościom emocje i wrażenia związane z poznawaniem i doświadczaniem dziedzictwa oraz ponad 700-letniej historii Lublina. Od tego roku, zdecydowaliśmy się na wydzielenie z „Miejsc Inspiracji” programu dedykowanego tylko branży kulinarnej – „Kuchnia Inspiracji”. Tytuł „Miejsca Inspiracji” będzie teraz przyznawany najlepszym lokalizacjom na stałe. W przyszłości do programu dołączą również inne lokalizacje, będące wizytówką Lublina, oferujące różnego rodzaju wrażenia, nie tylko kulinarne – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.


Do „Kuchni Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca świadczący usługi gastronomiczne i posiadający własną kuchnię w Lublinie. 

Kwalifikacja do programu przebiega w czterech etapach. Pierwszy polega na zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych. Następnie, spośród przesłanych zgłoszeń, Komisja Programowa wybierze 15 najlepszych podmiotów. W trzecim etapie uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed Komisją, dodatkowo każdą restaurację będą mogli ocenić klienci za pośrednictwem ankiet. 

Ostateczną decyzję o przyznaniu 10 najlepszym uczestnikom Tytułu „Miejsce Inspiracji” podejmie Komisja. Po dwóch latach od otrzymania tytułu „Miejsce Inspiracji”, po audycie i ponownej ocenie, najlepsze trzy lokalizacje otrzymają tytuł na stałe.


Harmonogram Programu:

  • 1 października – 20 października: przyjmowanie zgłoszeń,
  • 21-27 października: wybór 15 lokali,
  • 28 października – 4 grudnia: prezentacje, poznanie opinii klientów,
  • 7-9 grudnia: obrady finałowe,
  • po 10 grudnia: oficjalne ogłoszenie wyników – wybór 10 Miejsc Inspiracji,
  • 1 stycznia 2021 – 31 grudnia 2022: obowiązywanie Programu,
  • wrzesień – październik 2022: powtórna ocena, wybór najlepszych lokalizacji, wręczenie tytułów na stałe.

Czytaj również: Wprowadzenie opłaty za korzystanie z szaletu w Parku Ludowym? Głosuj

Aby wziąć udział w Programie Kuchnia Inspiracji należy do 20 października przesłać dokumenty zgłoszeniowe pocztą elektroniczną na adres: miejsceinspiracji@lublin.eu

Regulamin Programu Kuchnia Inspiracji oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie Lublin.eu

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *