Rząd znosi kolejne obostrzenia!

Pojawił się nowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który łagodzi restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Przewiduje przede wszystkim zmniejszenie dystansu społecznego z 2 do 1,5 metra.

Na stadionach piłkarskich i żużlowych oraz w obiektach sportowych podwyższony zostanie limit publiczności do 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla kibiców.

W zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 osób (nie wlicza się w to osób obsługujących wydarzenie).

Zniesione zostaną również limity osób na basenach i w aquaparkach.

Rozporządzenie przewiduje także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc m.in. w kinach czy klubach muzycznych.

Z obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej będą zwolnieni cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Rzeczypospolitej Polskiej albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP.

Wracają również programy rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj również: Rozwód a „Dobry start”. Któremu rodzicowi przysługują pieniądze?

Rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie 21 lipca, poza niektórymi przepisami, które zaczną obowiązywać od 4 sierpnia.

Źródło:msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *