SENSACJA! POLSKA 2050 DRUGĄ SIŁĄ W POLSCE

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu 2020, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – takie wnioski można wysnuć z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Badanie pokazuje jednak dużą niespodziankę. Partia Szymona Hołowni Polska 2050 wyprzedza w nim Koalicję Obywatelską.

Prawo i Sprawiedliwość niezmienne jest faworytem wyborów parlamentarnych – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować 39 proc. badanych.

Sporym zaskoczeniem jest wyniki partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Nowe ugrupowanie znalazło się na drugim miejscu i z poparciem 23 proc. wyprzedza Koalicję Obywatelską.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska z poparciem 19 proc. Gdyby jednak w sondażu nie została uwzględniona Polska 2050, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28 proc. badanych.

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja z poparciem 9 proc, która także traci poparcie na rzecz partii Szymona Hołowni. Gdyby Polska 2050 nie została uwzględniona w badaniu, na Konfederację oddałoby głos 11 proc. ankietowanych.

Na piątym miejscu znalazła się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 6 proc. Jest to ogromny spadek względem wyborów Parlamentarnych. Lewica odnotowuje jednak inny wynik w przypadku braku konkurencji w postaci Polski 2050. Wtedy może liczyć na 10 proc.

Stawkę zamyka PSL, które z poparciem zaledwie 3 proc. nie wchodzi do Sejmu. W wariancie bez partii Hołowni, PSL mogłoby liczyć na 5 proc. głosów.

Czytaj więcej: Ziobro i Gowin stracą ministerstwa!

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 20 lipca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1076 osób.

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *