Siatkarki z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Podopieczne trenera Piotra Fijołka pokonały we własnej hali Pogoń Proszowice 3-1. To ich pierwsza wygrana w obecnym sezonie.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Z biegiem czasu jednak przewagę zaczęły osiągać miejscowe zawodniczki. Po ataku z prawej strony Zuzanny Urbańskiej prowadziły już 14-10. Jednak kolejny fragment był już lepszy dla przyjezdnych. Najpierw doprowadziły do remisu 16-16, a chwilę później zagrały dobrym blokiem i to one wygrywały 17-16. Wynik na styku utrzymywał się jednak jeszcze tylko przez chwilę. Kluczowym momentem partii było pojawienie się na zagrywce Patrycji Zielińskiej, która nie zeszła z niej już do końca. AZS zwyciężył 25-20.

AZS UMCS Lublin ‒ Pogoń Proszowice 3-1 (25-20, 25-18, 18-25, 25-20)
AZS UMCS Lublin: Marta Jasińska, Katarzyna Bogdańska, Patrycja Zielińska, Natalia Gieroba, Julia Chadała, Anfisa Akulich, Paulina Kłuś, Joanna Pawlik, Anna Targońska, Zuzanna Urbańska, Aleksandra Szymczak, Nikola Kowalczyk.
Pogoń Proszowice: Julia Biesiada, Julia Dragosz, Paulina Janus, Natalia Musiał, Patrycja Nowacka, Wiktoria Sakłak, Natalia Włodarz, Maja Żak, Karolina Żydzik.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek. Młody kierowca uderzył w drzewo

Jestem jak najbardziej zadowolony z postawy drużyny. Marzyłem o zgarnięciu dzisiaj trzech punktów. To się udało. Uważam, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Na pewno kwarantanna po stronie przeciwników miała też jakieś znaczenie. Nie trenując systematycznie nie da się zagrać tak dobrych spotkań, jak w treningu. Dzisiaj w porównaniu do przegranego meczu pucharowego w Ostrowcu, wystąpiliśmy w bardziej kompletnym składzie. Tam byliśmy wręcz zdziesiątkowani, stąd słabszy wynik ‒ mówi trener AZS UMCS Lublin, Piotr Fijołek.

Źródło: azs.umcs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *