Skręcając na posesję nie zauważył 3-latka na rowerku!

Na szczęście niegroźnych urazów doznał 3-latek potrącony przez samochód marki Honda. Jadącego rowerkiem biegowym po chodniku chłopczyka nie zauważył skręcający osobówką do posesji 71-latek. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut.

Wczoraj po godzinie 17.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Kiernickich. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobowym autem mężczyzna potrącił dziecko.

Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący samochodem marki Honda 71-letni łukowianin wjeżdżając z jezdni na posesję potrącił jadącego rowerkiem biegowym 3-latka.

Chłopczyk w tym czasie był ze rodzicami i jechał swoim rowerkiem po chodniku. Kierujący osobówką wjeżdżając do posesji przejeżdżał przez ten chodnik i jak mówił policjantom „nie zauważył dziecka”.

3-latek z miejsca zdarzenia został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia jakich doznał nie są groźne.

Wkrótce 71-latek usłyszy zarzut, a jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Czytaj również: Policjanci szukają sprawcy kradzieży!

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają że, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, są oni obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *