SPACERY PO LUBELSKU!

Spacery po lubelsku to interesująca propozycja dla turystów, by poznać nieznane oblicze Lublina. Wybierzcie się i zobaczcie jak magiczny potrafi być Lublin!

Organizatorem wydarzenia Spacery po lubelsku” jest Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” . Jest ono skierowane do odwiedzających i turystów chcących poznać Lublin.
Spacery podzielono na dwie serie tematyczne:
„Lublin dla każdego” to spacery o tematyce ogólnej, przedstawiającej miasto zwłaszcza tym, którzy goszczą w Lublinie po raz pierwszy lub do tej pory nie mieli okazji zwiedzać z przewodnikiem.

W ramach spacerów po lubelsku, dzisiaj odbyło się wydarzenie „Ile prawdy jest w legendzie”

„Czy kamień nieszczęścia, nieszczęście niesie? A mieszczka Jadwiga czy Lublin spaliła? Czy żmij strzeże lubelskie podziemia? Na te pytania i wiele innych szukając odpowiedzi zapraszam na trasę szlakiem lubelskich legend w poszukiwaniu ukrytej prawdy. Każde miasto posiada swoje tajemnice, które tworzą jego magię. Pozwólmy więc sobie na odrobinę zatracenia w czas fantazji, obyczajowości i wierzeń dawnych lublinian.” – napisali organizatorzy

Czytaj więcej: NOWY SPONSOR FUTSALISTÓW AZS! NIESPODZIANKA?

-Uważam, że mieszkamy w pięknym mieście, dlatego, żeby to miasto było dla nas jeszcze piękniejsze i bardziej bliskie naszemu sercu musimy znać jego historię, ciekawe miejsca i ludzi, które tworzą czy tworzyli Lublin – mówi Natalia Brelus, studentka z Ukrainy, która studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS-ie. – Niestety, jeszcze nie brałam udziału w tym wydarzeniu, ale dziś muszę się wybrać, ponieważ mieszkam w Lublinie już 2 lata i planuję tutaj swoją przyszłość. Chciałabym to miasto troszeczkę bliżej poznać – dodaje.

„Bardziej szczegółowe zwiedzanie tematyczne oferuje „Lublin dla ciekawskich”. Wskazana jest u uczestników podstawowa wiedza o mieście. Organizatorzy nie zamierzają ich egzaminować ani eliminować, jednak ci, którzy na spacer przyjdą nieprzygotowani sami tracą na atrakcyjności tych wypraw po historyczną wiedzę. – Podajemy ją lekko, łatwo i przyjemnie, o czym świadczą przykładowe tematy spacerów: „Tajemnice i ciekawostki Koziego Grodu”, „Knajpiane życie Józefa Cz.”, „W kinie w Lublinie – kochaj mnie!”, „Historia piwem pisana”, „Lublin pałacami stoi”, „Opowieści Czarnej Damy” i więcej. Na serię „Lublin dla ciekawskich” zapraszamy w soboty o godz. 17.” – napisano w informacji prasowej.

Organizatorem wydarzenia jest Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „POGRANICZE”, które istnieje już 10 lat. Skupia pilotów wycieczek oraz przewodników turystycznych z Lublina oraz regionu.

-Mieszkańcy Lublina mieli okazję poznać nas niejednokrotnie, podczas najróżniejszych imprez organizowanych w różnym okresie, takich jak np. „ Sezon Lublin”, „Festiwal Legend Lubelskich” czy „Lublin nieodkryty”, doceniony przez sam National Geographic. Wielu spośród naszych członków posiada tytuł Przewodnika Inspiracji co gwarantuje nie tylko ciekawe tematy spacerów, rzetelną wiedzę ale też przekazanie jej na wysokim poziomie – tak piszą o sobie organizatorzy.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *