Srogie obostrzenia na Bogdance! Będziecie zaskoczeni!

Kwarantanna drugiego stopnia, poważne kary za brak maseczki, brak odległość czy nawet spożywanie tabaki – to tylko kilka z wielu obostrzeń wprowadzonych na lubelskiej Bogdance.

-Trzeba pamiętać, że już od dawna stosujemy zasady, które mają zapobiec niekontrolowanemu wzrostowi zachorowań. Zgodnie z wewnętrznymi procedurami, izolacji podajemy również pracowników tzw. „drugiego kręgu”, czyli osoby, które przebywały w bezpośrednim kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną – tłumaczy Prezes Zarządu LW Bogdanki Artur Wasil.

Prezes zaznaczył, że od początku pandemii są wyznaczone miejsca krytyczne, czyli te, gdzie jest duże prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa.

-Na każdej zmianie są osoby z zespołu obsługi zgłoszeń covidowych, które koordynują wyznaczanie kręgów, zbieranie list, ustalanie kompletu danych do przekazania do Sanepidu i blokują identyfikatory, aby uniemożliwić wejście na teren kopani osobom, które powinny pozostać w odizolowaniu od innych pracowników.

Bogdanka wprowadziła wiele obostrzeń wpływających na zmniejszenie transmisji wirusa:
-Skorygowaliśmy rozkład czasu pracy pracowników dołowych zmniejszając liczbę osób transportowanych w wyciągach szybowych. Wprowadzona została obowiązkowa jednokierunkowa organizacja ruchu załogi w budynkach cechowni i kompleksach łaziennych. Obowiązują dodatkowe restrykcje dotyczące wstępu na teren zakładu. Przy wejściu na teren firmy, dokonywany jest pomiar temperatury ciała przy użyciu kamer termowizyjnych. Zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią wszyscy pracownicy poruszają się w maskach ochronnych. Zbudowano kilkadziesiąt dodatkowych, podziemnych punktów mycia rąk oraz wprowadzono obowiązkową dezynfekcję m.in. urządzeń. Wszystkim pracownikom zapewniono nieograniczony dostęp do preparatów dezynfekcyjnych różnych typów (w tym specjalnych, dostosowanych do warunków pod ziemią) – tłumaczy.

Dodatkowo wprowadzono liczne zakazy i ograniczenia, minimalizujące ryzyka zakażeń droga kropelkową:

-Wprowadzono zakaz witania się poprzez podanie ręki, zakaz spożywania słonecznika i innych nasion, zakaz zażywania tabaki itp. – zauważa Artur Wasil.

Za nieprzestrzeganie zasad grożą żółte i czerwone kartki, których otrzymanie wiążę się z surowymi karami.

-Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby uświadamiać pracowników i informować ich o istniejących procedurach. Jeśli pojawia się sytuacja nieprzestrzegania przepisów, to oczywiście reagujemy. Pracownik natychmiast otrzymuje informację zwrotną, o tym, że dopuścił się naruszeń. Jednocześnie zachęcamy do działania na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszelkie inicjatywy są dla nas bardzo cenne – tłumaczy Prezes Zarządu LW Bogdanki.

Czytaj więcej: Szokujące zdjęcia z Lubelskiego szpitala!!!

Górnicy również są zadowoleni, że kopalnia dba o ich bezpieczeństwo

-Obostrzenia są uciążliwe, ale zdajemy sobie sprawę z zagrożenia i dobrze, że kopalnia i pracownicy tak odpowiedzialnie podchodzi do sprawy – mówi pracownik Bogdanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *