Stary, tajemniczy list odnaleziony w ścianie polskiego dworca! Znamy treść!

W trakcie remontu zabytkowej poczekalni dworca kolejowego w Nowych Skalmierzycach pracownicy znaleźli zamurowaną w ścianie butelkę, a w niej list napisany w 1941 r. – poinformował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

W czasie wykonywania prac remontowych na dworcu w Nowych Skalmierzycach w powiecie ostrowskim pracownicy natrafili na wmurowaną w ścianie butelkę, w której znajdował się list. O znalezisku poinformował burmistrz miasta na Facebooku.

„Nie tylko we filmach lub na kartach książek… Życie też pisze czasem niewiarygodne historie. 79 lat przeleżał w butelce niewielki liścik, który odkryli pracownicy zajmujący się remontem poczekalni na naszym dworcu. Przedmiot zamurowano, a więc przy wyciąganiu szkło uległo uszkodzeniu, ale wiadomość nadal można odczytać” – napisał na Facebooku burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak.

Choć kartka jest nieco podniszczona to tekst jest czytelny.

Autorami listu są dwaj mężczyźni, którzy byli przymusowymi robotnikami w czasie hitlerowskiej okupacji.

Jan Karalewski ur. 27.01. 1902 r. i Władysław Sobański ur. 13.05.1900 r. proszą w liście, by ten, kto go odnajdzie, wspomniał o nich i hitlerowskiej niewoli.

Czytaj również: Tusk ostro o Dudzie: „Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie”!

„Obaj z Kalisza zamurowaliśmy tę kartkę na pamiątkę. Kto znajdzie tę kartkę, to sobie przypomni hitlerowską wojnę z ludźmi jak to krzyżaki ludzi wysiedlali” – napisali.

Źródło: polsatnews.pl

Fot. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *