Strajk przeciwko Andrzejowi Dudzie!

„Ruchy obywatelskie takie jak Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Związkowa Alternatywa, oraz Studencki Komitet Antyfaszystowski organizują w sobotę demonstrację przez Pałacem Prezydenckim. Pikieta pod hasłem „wyPAD” ma być wyrazem sprzeciwu wobec prezydenta Andrzeja Dudy oraz Zjednoczonej Prawicy. Początek protestu o godz. 16” – informuje Onet.pl

Planowane jest przejście z placu Konstytucji pod Pałac Prezydencki. Organizatorzy: KOD, Strajk Kobiet, Związkowa Alternatywa oraz Studencki Komitet Antyfaszystowski podkreślają, że ich demonstracja ma charakter pokojowy i nie chcą wywołać żadnych zamieszek.

Apelują do uczestników o stosowanie się do przepisów sanitarnych: zachowywanie odstępów i noszenie maseczek.

„Mobilizujemy się wspólnie, napełniając treścią hasło »zjednoczonej opozycji«. Ponad wszystkimi podziałami, tak jak żądają od nas – słusznie – osoby uczestniczące od lat w organizowanych przez nas protestach, niezależnie od konkretnych preferencji wyborczych lub nawet w przypadku ich braku. Dlatego mile widziane są wszystkie osoby, wszystkie flagi, wszystkie organizacje. Po raz kolejny bierzemy się do roboty, tak żeby kompromitujący Polskę Andrzej Duda i rządząca większość podlegająca szeregowemu posłowi Kaczyńskiemu usłyszeli odgłos nieuniknionego – obywatelską obietnicę, że ich czas się kończy” – można przeczytać w zaproszeniu na sobotni protest.

– Idę, żeby głęboko, obywatelsko i od serca powiedzieć: wyPAD! Idę, bo chcę, żeby szyby się zatrzęsły na dźwięk nieuniknionego i bruk zadrżał od ostrzeżenia: pisowscy aferzyści, kłamcy, fanatycy – nie kombinujcie z głosowaniem 28 czerwca, jak to właśnie próbujecie zrobić uniemożliwiając głosowanie i monitorowanie prac komisji wyborczych Polakom i Polkom za granicą – mówi Onetowi Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

– Idę się bić o Polskę, bo nie zgadzam się na maseczki od instruktora narciarskiego, respiratory widmo, tarcze policyjne zamiast ekonomicznych na czas kryzysu, pakiety Sasina, szambo w TVP, sponiewierane pielęgniarki i lekarki, wyzywanych nauczycieli, sędziów oraz osoby z niepełnosprawnościami – zaznacza liderka OSK.

Czytaj również: Kobieta postrzelona w czasie interwencji policji!

– Idę, bo poza Polską nie mam już nic do stracenia. I tego PiS powinien się naprawdę bać – dodaje.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *