„Strefy wolne od LGBT powinny być w całej Polsce”

Polskie władze reagują na działania Komisji Europejskiej. Mowa o blokadzie środków dla samorządów, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT. W rządzie pojawia się zdecydowana kontra – wiceminister Janusz Kowalski przyznał w „Rzeczpospolitej”, że powinna być ustawa, która uczyni taką strefą całą Polskę.

Odmówiono dotacji 6 polskim samorządom z Małopolski. Decyzję podjęła komisarz KE ds. równości, Helena Dalli.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił, że to bezzasadne i bezprawne. Wezwał premiera Morawieckiego do stanowczej reakcji na forum unijnym.

Stwierdził, że złamano traktat unijny o „poszanowaniu tożsamości narodowej państw”.

– Chodziło o pretekst, o zabieranie Polsce wkrótce znacznie większych środków – mówił Ziobro.

Nie wolno pozwolić na to, aby ani jedno euro zostało odebrane Polsce, polskim samorządom, jakimkolwiek polskim instytucjom za to, że przestrzegamy prawa, za to, że mówimy „nie” ideologii LGBT, za to, że chronimy polską rodzinę– mówił Kowalski na łamach „Rzeczpospolitej”.

Kowalski wezwał do twardej reakcji ministra do Spraw Unii Europejskiej, Konrada Szymańskiego. Przyznał, że strefy wolne od LGBT powinny być rozszerzone na cały kraj.

Czytaj również: Polski europoseł wyłudził pieniądze z Parlamentu Europejskiego!

-Polska powinna być przede wszystkim strefą wolną od ideologii LGBT. Powinniśmy przyjąć ustawę, która zakazuje finansowania ze środków publicznych, czy na szczeblu rządowym, samorządowym, jakichkolwiek działań organizacji, które mają wprost zapisane promowanie LGBT–powiedział „Rzeczpospolitej”.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *