Swiatłana Cichanouska w Polsce

Swiatłana Cichanouska przyjedzie do Polski! O wydarzeniu na Facebooku poinformowała Kancelaria Premiera.

Swiatłana Cichanouska spotka się z Białorusinami w siedzibie fundacji Białoruskiego Domu w Warszawie przy ulicy Wiejskiej 13/3 (Jest to fundacja pomagająca Białorusinom w Polsce). Wydarzenie potrwa w godzinach od 9 do 10:30. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować pod tym adresem, a następnie wysłać mail na dombelaruski@gmail.com.

-To logiczne, że takie spotkanie się odbędzie – komentuje Darya Rakava, studentka Politologii na UMCS-ie, która udziela się w protestach w Polsce na rzecz Białorusinów. -Takie spotkania podnoszą na duchu Białorusinów i pokazuję im, że ich działania nie idą na marne. Diaspora Białoruska w Polsce wcześniej nie miała takiej okazji, aby spotkać się ze Swiatłaną Cichanouską. Cały czas myślimy o tym, co się dzieje w naszym kraju, z naszymi przyjaciółmi. Zastanawiamy się, czy nasza rodzina jest bezpieczna, więc takie spotkanie jest nam potrzebne. – mówi studentka.- Jest to też przepiękna okazja do spotkania z diasporą białoruską. Jestem pewna, że to wydarzenie przyciągnie Białorusinów z całej Polski. W trakcie takich spotkań, czuć dużo dobrej, pozytywnej energii.

Darya Rakava wypowiedziała się również na temat samej liderki opozycji:

– Studiując politologię, nie widzę w niej prawdziwego polityka z krwi i kości. Swiatłana Cichanouską działa sama, bez wsparcia sztabu. Wybrała indywidualną drogę. Jej współpracownicy mieli doświadczenie w polityce, a ona takiego nie posiada. Dlatego jej słowa nie są wartościowe pod względem politycznym. Nie jest w stanie powiedzieć nam już nic nowego – dodała.

Czytaj więcej: Zbliża się kres rządów Łukaszenki?

W porannej rozmowie w Radiu Zet Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński potwierdził, że skoro Kancelaria Premiera napisała o spotkaniu, to znaczy, że takie wydarzenie się odbędzie.

Link to wydarzenia tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *