Szczepionka na koronawirusa, od czwartku testy na ludziach

Wielka Brytania od czwartku będzie testować na ludziach nową szczepionkę na koronawirusa. Została ona opracowana przez naukowców z Oxwordu.

Informację tą przekazał brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Podobno naukowcy oceniają szanse szczepionki nawet na 80 %. Powiedział też, że ten oraz inny zespół pracujący nad szczepionką dostają od państwa po 20 mln funtów na badania. „Równocześnie zainwestujemy w zdolności produkcyjne, więc, jeśli któraś z tych szczepionek zadziała bezpiecznie, będziemy mogli udostępnić ją Brytyjczykom tak szybko, jak to tylko możliwe” dodał jeszcze Hancock.

Wielka Brytania jest jednym z wielu krajów, który pracuje nad wynalezieniem skutecznej szczepionki na koronawirusa, jednak jak do tej pory tylko USA oraz Chiny zdecydowały się na testy na ludziach. W przedsięwzięciu ma wziąć udział około 500 śmiałków.

Szczepionka została wygenerowana z nieszkodliwego wirusa wziętego od szympansa, który został genetycznie zmodyfikowany tak, aby przenosić część koronawirusa. 

Czytaj także: „Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła” wstrząsające wyznanie członków partii Korwina

Zespół Instytutu Jennera w Oxfordzie planuje zacząć produkcję jeszcze przed zakończeniem testów, aby do września mieć już przygotowanych około miliona gotowych dawek.

Źródło: PAP, polsatnews.pl, fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *