Szczepionka na koronawirusa! WHO potwierdza

Ujawniono, która szczepionka na COVID-19 powstanie najszybciej. Okazało się, że na prowadzenie wysunęli się naukowcy z AstraZeneca. Ich produkt wkrótce wejdzie w nową fazę testów na ludziach.

AstraZeneca to brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny. Jego główna siedziba znajduje się w Londynie, a roczny budżet, jaki firma przeznacza na badania, to aż 3 miliardy euro. Fabryki AstraZeneca mieszczą się w 18 państwach.

Prace nad środkiem powierzono naukowcom z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Według ustaleń agencji Reutera szczepionka od AstraZeneca weszła w szeroko zakrojone testy na ludzkich ochotnikach.

Firma podpisała już dziesięć kontraktów na dostawę i produkcję szczepionki na COVID-19. Na konferencji Światowej Organizacji Zdrowia potwierdzono, że pod względem zaawansowania oraz etapu produkcji brytyjsko-szwedzki koncern wiedzie prym.

Czytaj więcej: REKORDOWY DZIEŃ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM

-Z pewnością pod względem stopnia zaawansowania, etapu, na którym się znajdują, są chyba wiodącym kandydatem. Jest więc możliwe, że wyniki zostaną osiągnięte dość wcześnie – potwierdziła w rozmowie z agencją Reutera przedstawicielka WHO Soumya Swaminathan.

Źródło: https://www.o2.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *