SZCZEPIONKI NA GRYPĘ JUŻ ZOSTAŁY WYPRZEDANE!!!

Szczepionka przeciw grypie dostępna jest od kilku dni, a już nie można jej dostać w aptekach. Zapas może nie wystarczyć.

Ministerstwo zdrowia potwierdziło dostawę 1,8 mln szczepionek na grypę z możliwością ściągnięcia kolejnych 200 tys. Jednak te 2 mln preparatów może się okazać niewystarczające – napisała „Rzeczpospolita”.

Sezon grypowy zbiega się z falą pandemii koronawirusa. Chętnych na zaszczepienie jest więcej niż do tej pory. Daje ono szansę na uodpornienie na wirusa, który wywołuje podobną w symptomach chorobę do SARS-CoV-2.

Jak zauważył dziennik teoretycznie szczepionka przeciw grypie powinna być od paru dni dostępna, rozchodzi się w szybkim tempie i w rzeczywistości nie można jej dostać w aptekach.

W hurtowniach nałożono limit jednej szczepionki dziennie na aptekę. Podobnie ma być w w Warszawie, Katowicach czy Pleszewie.

Czytaj więcej: SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA DZIAŁA!!!

W Polsce od kilku lat rośnie w siłę ruch antyszczepionkowy. Przez ostatnich pięć lat liczba rodziców, którzy nie zaszczepili swoich dzieci, wzrosła trzykrotnie. Najnowsze dane na koniec 2019 ujawniają prawie 50 tys. odmów obowiązkowych szczepień.

Źródło: https://www.money.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *