Szumowski chce zaszczepić wszystkich Polaków

Łukasz Szumowski stwierdził, że rząd przeznacza wiele funduszy na wsparcie badań nad szczepionką na koronawirusa, ale pomimo tego, trzeba będzie ją zakupić w olbrzymiej ilości.

Przekazujemy wiele milionów złotych na wynalezienie szczepionki przeciwko COVID-19, ale i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka – powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej, Łukasz Szumowki został zapytany o finansowanie badań nad szczepionką na koronawirusa. „Przekazujemy wiele milionów złotych na ten cel, ale jest pytanie, kto będzie pierwszy, która grupa będzie pierwsza, czy to będzie grupa rosyjska, chińska, ze Stanów Zjednoczonych, z Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć” – przyznał minister zdrowia.

Czytaj także: Łatwiejsza inwigilacja obywateli dzięki nowej ustawie

Temat obowiązkowego szczepienia wraca jak bumerang do polskiej polityki. W sieci słychać nieustające słowa krytyki takich pomysłów. Pojawiły się nawet teorie spiskowe, jakoby podczas obowiązkowych szczepień na koronawirusa miało dojść do „chipowania” ludzi.

Źródło: nczas.com, wmeritum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *