Szumowski krytykuje wiece wyborcze!

– Zawsze apeluję, żeby próbować zachować dystans – powiedział w „Gościu Wydarzeń” Łukasz Szumowski, zapytany dlaczego można organizować kilkutysięczne wiece wyborcze.

Przyznał, że niewiele różnią się one od koncertów i „powinny być teoretycznie do 150 osób”.

– Ludzie przychodzą spontanicznie. Trudno, żeby kandydat blokował wejście, bo to są spotkania na otwartej przestrzeni – powiedział Szumowski.

– Początek kampanii był inny. Były pełne obawy reakcje, teraz ta obawa przed epidemią zniknęła. Nie widać jej u osób przychodzących na wiece wyborcze – powiedział w Polsat News minister zdrowia. 

– W przestrzeni medialnej pojawiają się bardzo różne liczby. Zrobiliśmy testy 15 tys. starszych i chorych osób, które jadą do sanatoriów. Zakażonych jest tylko 28 osób. To są zupełnie znikome liczby – mówił Szumowski.

– O tym, że koronawirus jest w odwrocie świadczą liczby. Oczywiście trzeba wykazywać pokorę i ostrożność. Widzimy kraje, nawet te sąsiednie, w których liczby wzrastają. Mam nadzieję, że do tego w Polsce nie dojdzie – dodawał Szumowski.

Czytaj również: Tusk ujawnił, co powiedziałby Kaczyńskiemu!

Dopytywany o środki bezpieczeństwa zachowywane na wiecach poparcia kandydatów na prezydenta, szef resortu zdrowia zapewnił, że „on zawsze apeluje do wszystkich, żeby próbować zachować dystans”. – W przypadku braku maseczek, to jest ryzyko dla tych osób, bo nie będą mogły zagłosować w taki sposób, jaki chcą – dodał.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *