Szumowski wraca do pracy! Zarobi krocie!

Zawodowym posłem nie będę. Będę pracował w instytucie, w klinice jako lekarz – stwierdził Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM. „Super Express” sprawdził, ile zarobi. Krocie!!!

Łukasz Szumowski od 1998 r. pracował w Instytucie Kardiologii w Aninie. Od 2011 r. zajmował stanowisko kierownika Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca, a w 2017 r. został wiceszefem rady naukowej Instytutu Kardiologii. Po ponad dwuletniej pracy w Ministerstwie Zdrowia wraca do dawnej roli.

-Już odwiedziłem Instytut Kardiologii i zacząłem rozmawiać, jak to ma wyglądać, co tam się dzieje. Bo przecież dawno nie byłem. Niedługo będę pewnie do takiej już zawodowo czynnej pracy wracał – ujawnił w czwartkowej rozmowie na antenie RMF FM.

Ile Szumowski zarobi? „Super Express” przypomina wywiad z maja, w którym ówczesny minister sam ujawnił dawne wynagrodzenie. – Nie ma co ukrywać, że to co zarabiałem przed wejściem do rządu, to była kwota większa niż obecnie w Ministerstwie Zdrowia, tj. 20-30 tys. zł – powiedział wówczas. Jako minister zarabiał nieco ponad 10 tys. zł.

Łukasz Szumowski informując o swojej dymisji, stwierdził, że kwestia jego rezygnacji była dyskutowana z premierem od kilku miesięcy. Jeszcze w lipcu deklarował, że nie ma zamiaru odchodzić z resortu zdrowia. – Nie, nie mam dosyć, broń Boże, niewdzięcznego ministerstwa – mówił wówczas na antenie Polsat News.

Czytaj więcej: AGATA DUDA MOŻE ZASTĄPIĆ ANDRZEJA!!!!

Wtedy odniósł się do tego, że kilkukrotnie jej zaprzeczał. – Bardzo jest mi wstyd. Jestem nieprzyzwyczajony, by mówić coś, co nie jest prawdą, ale nie można dyskutować o takich sprawach, jak zmiana ministra poza zaciszem gabinetu – powiedział.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *