SZUMOWSKI ZAPOWIADA KONTROLE W SKLEPACH I NA WESELACH. BĘDZIESZ MUSIAŁ NOSIĆ MASECZKĘ!

Zaczynamy w tym tygodniu kontrole w sklepach wykonywane przez policję i służby sanitarne – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Masz problemy ze zdrowiem? – noś przyłbice.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że nie ma przeciwwskazań medycznych dla zasłaniania twarzy. Tłumaczy, że jeśli ktoś nie może nosić maseczek, powinien zaopatrzyć się w przyłbice. Jak mówi, na szczęście poziom transmisji poziomej koronawirusa nie jest jeszcze w Polsce wysoki, ale wszystko zależy od tego, „czy będziemy zachowywać się rozsądnie”, to jest przestrzegać wskazań profilaktycznych.

Zdaniem ministra, wzrost zachorowań to „efekt dwóch rzeczy: trochę rozluźnienia, mamy parę ognisk z imprez rodzinnych – wesel i innych spotkań”. – Druga sprawa to ogniska z kopalń, zakładów produkcyjnych – podkreśla.

-Mamy też duży przesiew, jak skończymy ten przesiew z tego regionu to liczby spadną – mówi Łukasz Szumowski.

Będzie rejestracja wesel
Minister zdrowia zaznaczył, że ogniskami koronawirusa w ostatnim czasie były m.in. wesela. Zapowiedział, że zaproponuje wprowadzenie nowych rozwiązań. Przed weekendem rozważano tę opcje, teraz padła konkretna zapowiedź.

Czytaj więcej: UWAGA SANEPID SZUKA UCZESTNIKÓW POGRZEBU!

-Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel – mówi Szumowski. Chodzi również o to, by zgłaszać listę gości. – Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest – podkreśla. – W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych – mówi szef resortu zdrowia.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *