SZUMOWSKI ZAPOWIADA OBOSTRZENIA!

– Zastanawiamy się nad pewną zwiększoną kontrolą dotyczącą imprez rodzinnych, szczególnie wesel Możliwe jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach. a także obowiązek rejestracji takiego wydarzenia w jakikolwiek sposób – powiedział w wywiadzie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister Szumowski zapowiedział „większą dyscyplinę w noszeniu maseczek”, a także mniejszą wyrozumiałość na dziwne tłumaczenia. – Podam przykład z urlopu. Kobieta w sklepie tłumaczyła się innym klientom, że nie nosi maseczki, bo ma klaustrofobię. To pokazuje pewien stopień absurdu – mówi w rozmowie.

Pytany o astmatyków, odpowiedział: „Astma też nie jest przeciwwskazaniem do maseczki. Jedynie ciężkie stany: niewydolność serca czy płuc. Nie powinno być żadnego wytłumaczenia. Powtarzam: taka osoba może założyć przyłbicę.”

Przypomniał, że maseczkę trzeba nosić we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, a osoby które tego nie robią, powinny być karane mandatem, nawet do 500 zł. W przestrzeniach otwartych „powinniśmy używać maseczki tam, gdzie jest tłum”.

Co z kwarantanną dla osób powracających do Polski z zagranicy? Dziś żadne decyzje nie zapadły, ale rzecznik rządu potwierdzał, że jest to temat rozmów. – Jeśli będzie wprowadzony obowiązek kwarantanny, na pewno poinformujemy o tym z wyprzedzeniem co najmniej tygodniowym – powiedział Szumowski w Polsacie.

Czytaj więcej: MIESZKAŃCY LUBLINA BOJĄ SIĘ O SWOJE ŻYCIE! SĄ PODSTAWY!

Pytany o sezon grypowy w Polsce i gotowość służby zdrowia na zwiększoną liczbę chorych jesienią, Szumowski odpowiedział: „To największe wyzwanie – jak oddzielić 100 tys. osób, które dziennie przychodzą z objawami grypy i koronawirusa”. – Poprosiłem ekspertów o rekomendacje, będą pod koniec sierpnia. Chcemy, by testów na koronawirusa wykonywać wtedy kilkadziesiąt tysięcy dobowo – zaznaczył.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *