TO JUŻ KONIEC ZJEDNOCZONEJ PRAWICY! SUSKI POTWIERDZA!!!

-Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów – powiedział w Porannej Rozmowie na antenie RMF FM poseł PiS Marek Suski. – Rzeczywiście łatwo nie będzie, ale rządy mniejszościowe w dwóch wypadkach dotrwały do końca kadencji. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka – dodawał.

Suski był zapytany o posłów, którzy byli przeciw ustawie. – Sądzę, że będą wykluczeni z partii. Prezes powiedział, że oczekuje jasnego stanowiska w tej sprawie – stwierdził – Co do byłych już koalicjantów, to ktoś kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości – powiedział Suski o Zbigniewie Ziobrze. – Na dziś koalicji nie ma i jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy – mówił.

Posłowie zagłosowali za projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS, który zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Za głosowało 356 posłów, przeciw było 75, zaś 18 wstrzymało się.

Suski był zapytany o obecny stan koalicji w kontekście głosowania na ustawą i posłów, którzy byli przeciw ustawie. – Sądzę, że będą wykluczeni z partii. Prezes powiedział, że oczekuje jasnego stanowiska w tej sprawie. To już nie jest kwestia przynależności do partii, to jest kwestia przynależności duchowej. Polską powinni rządzić dobrzy ludzie – zapowiedział Marek Suski.

-Na dziś koalicji nie ma i jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy – mówił Suski.

Czytaj więcej: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy! Ustawa Covidowa wycofana!

Czy wszyscy z PiS, którzy byli przeciw ustawie, będą wyrzuceni z PiS? – To jeszcze jest kwestia rozmów. Prawdopodobnie jeszcze dziś zapadną decyzje – zapowiedział. – Może ci posłowie myśleli, że to żarty i zrobili to na złość – zastanawiał się Suski. – Posłowie Konfederacji robili obstrukcję w czasie komisji – mówił również Suski.

Źródło: Onet Wiadomości i RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *