Tragiczny w skutkach wypadek! Potrącił 13-latka idącego poboczem!

W Sitańcu Wolicy, gm. Zamość doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem marki Audi potrącił 13-latka idącego poboczem. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej na miejscu zdarzenia, chłopiec zmarł. Policjanci zatrzymali 22-latka, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godz. 21:00 w miejscowości Sitaniec Wolica doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zmarł 13-letni chłopiec potrącony przez kierującego samochodem marki Audi.

Na miejscu do późnych godzin pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego sądowego pracowali policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Audi jadąc z dużą prędkością od strony Sitańca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i lewe pobocze.

W następstwie tego manewru potrącił idącego prawidłowo poboczem 13-letniego chłopca.

Kierujący odjechał zatrzymuąc pojazd w znacznej odległości od miejsca zdarzenia.

Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej 13-latek zmarł. Badanie stanu trzeźwości 22-latka z gm. Zamość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał blisko 2 promile.

Czytaj również: Lublin. Znalazła 3 tys. na ścieżce rowerowej!

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wczorajszego wypadku. Sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *