TRWA SPOTKANIE DUDY I TRZASKOWSKIEGO! WIEMY O CZYM ROZMAWIAJĄ…

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkali się w Pałacu Prezydenckim, w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Znamy szczegóły rozmowy!

Szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, Cezary Tomczyk podkreślił, że spotkanie nie powinno się sprowadzać do kurtuazyjnej rozmowy.

– Pan prezydent powinien usłyszeć kilka słów prawdy o sytuacji wolnych mediów czy samorządów. Jeżeli prezydent podtrzymuje deklarację chęci zasypywania podziałów, to jest dobry moment, żeby się zadeklarował. Mówimy mu ” sprawdzam” – mówił Tomczyk.

Przewodniczący PO Borys Budka potwierdził w czwartek w radiu TOK FM, że Rafał Trzaskowski będzie rozmawiać o polskim samorządzie i jego finansowaniu. Będzie chciał, żeby prezydent zapewnił, że nie dopuści do ataku na samorząd. Tematami rozmowy ma być też nieuczciwa kampania wyborcza i rola mediów.

Inaczej do spotkania podchodzą prezydenccy ministrowie. Nie mają większych oczekiwań i twierdzą, że wizyta będzie miała charakter raczej kurtuazyjny. – Taką mamy specyfikę, że prezydent kraju urzęduje na terenie miasta stołecznego Warszawy i kontakty z miastem mamy cały czas. To, że różnimy się politycznie, nie oznacza, że relacje nie powinny być cywilizowane, bo czasem trzeba zadziałać wspólnie – powiedział współpracownik prezydenta.

Czytaj więcej: NOWY RAPORT MACIEREWICZA GOTOWY

Rozmowa nie będzie długa, bo już o godz. 11 obaj prezydenci mają wziąć udział w spotkaniu z warszawskimi powstańcami.

Źródło: Gazeta Wyborcza oraz WP Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *