Trzaskowski chwali… PiS i Kaczyńskiego!

„Nie głosowałem na niego, ale mówię jasno, że był prezydentem niezależnym, walczył o praworządność, proponował rozwiązania sensowne i racjonalne w polityce zagranicznej i potem ich bronił” – powiedział Rafał Trzaskowski podczas areny prezydenckiej o Lechu Kaczyńskim.

„PiS dokonał trafnej diagnozy, jeżeli chodzi o transformację i 500 Plus” – dodał.

Jaki gest jest Pan w stanie wykonać w stronę przeciwników politycznych? – zapytała Katarzyna Kolenda-Zaleska z telewizji TVN.

– Złożę wniosek o ulicę dla pana Lecha Kaczyńskiego, taka ulica mu się należy. Ale po serii wyborów, bo wiem, co by się działo w trakcie kampanii wyborczej. Byłaby jedna, wielka awantura. Złożę ten wniosek, będziecie mogli państwo mnie z tego rozliczyć – obiecał Trzaskowski.  

– Jestem gotów oceniać prezydenta Kaczyńskiego pozytywnie. Nie głosowałem na niego, ale mówię jasno, że był prezydentem niezależnym, walczył o praworządność, proponował rozwiązania sensowne i racjonalne w polityce zagranicznej i potem ich bronił. Jestem w stanie powiedzieć o PiS, że dokonał trafnej diagnozy, jeżeli chodzi o transformację i 500 Plus. Dojrzeliśmy do tego, żeby to jasno powiedzieć. Niektóre analizy dotyczące przyspieszenia prac sądów były słuszne – podsumował.

Czytaj również: Duda wycofa obowiązkowe szczepienia?

– Zawsze wyciągałem rękę do polityków, z którymi coś mogłem coś razem zrobić, w Parlamencie Europejskim współpracowałem z politykami PiS i jestem gotów z nimi współpracować, jeżeli będę prezydentem RP. Jestem gotów do gestów symbolicznych. Ja to nie tylko obiecuję, ale i gwarantuję – powiedział.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *