Trzaskowski ostro o odwołaniu debaty!

Planowana na czwartek debata TVN, TVN24, Onetu i WP nie odbędzie się, ponieważ Andrzej Duda nie zadeklarował swojego udziału. Sytuację ostro skomentował na Facebooku Rafał Trzaskowski. „Te pięć lat to jeden wielki walkower” – czytamy w jego wpisie.

„Prezydent Duda nie pojawi się na debacie. Ogłosił walkower. Do końca miałem nadzieję, że się zdecyduje, że stanie do prawdziwej rozmowy, a nie do ustawki. Miałem nadzieje, że wszyscy będziecie mogli porównać nasze wizje Polski, nasze pomysły, poglądy i postulaty” – pisze na Facebooku kandydat KO. Dodając, że „walkower” to hasło, które określa całą prezydenturę Andrzeja Dudy.

„Prezydenturę, w trakcie której Andrzej Duda był nieobecny w najtrudniejszych momentach dla Polek i Polaków. Na przykład wtedy, kiedy w epidemii koronawirusa rząd pozostawił wiele grup społecznych, kompletnie bez pomocy, bez informacji, bez planu. Zamiast stanąć na pierwszej linii frontu, równo z samorządami i robić wszystko, aby wesprzeć swoich obywateli, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni środków do życia, Prezydent Duda milczał” – napisał Trzaskowski.

„Kiedy trzeba było stanąć po stronie słabszych, np. po stronie osób z niepełnosprawnościami – nie tylko iść i się pokazać, żeby zrobić kilka zdjęć, ale na serio przedstawić rozwiązania, realne wsparcie, a potem pobudzać rząd do ich realizacji – Prezydent wolał milczeć” – czytamy.

Jak dodaje polityk, prezydent był „był niemy, kiedy rządzący forsowali kolejne szkodliwe ustawy”. „Kiedy niszczyli Konstytucję, sądy. Kiedy upolityczniali kolejne niezależne instytucje. Kiedy przekazywali 2 mld zł na rządową telewizję, zamiast na onkologię. Kiedy dewastowali edukację. Co robił Andrzej Duda? Milczał” – pisze.

„I na koniec prezydenturę, w której walkowerem oddał swoje obietnice sprzed 5 lat – wyższą kwotę wolną, pomoc dla frankowiczów, mieszkania dla młodych, wyrównanie dopłat dla rolników, emerytury bez podatku” – wyliczał. Jak dodał, w sprawie ich realizacji też milczy. „I tym milczeniem, Szanowni Państwo, dzisiaj, symbolicznie, Andrzej Duda podsumował całą swoją prezydenturę. Te pięć lat to jeden wielki walkower” – napisał Trzaskowski.

„TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich” – czytamy.

Czytaj również: Szumowski zapowiada zmiany przed II turą!

„Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć” – informują redaktorzy naczelni tych mediów.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *