Trzeci etap odmrażania – gdzie uprawiać sport?

Na dzisiejszej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił trzeci etap luzowania obostrzeń. Wiemy już o wznowieniu działalności salonów kosmetycznych i fryzjerski, otwarciu ogródków w gastronomii oraz powrocie do szkół. Ale jaka jest sytuacja sportowców zawodowych i amatorów?

Do tej pory na terenie otwartych obiektów sportowych mogło przebywać sześć osób i trener. Po poluzowania obostrzeń na tego rodzaju obiekcie będzie mogło przebywać 14 osób z dwójką trenerów.

Na pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej może przebywać łącznie 26 osób – w tym 22 zawodników. Jeśli powierzchnia zostanie podzielona na dwie połowy z 5m strefą buforową – może być ich jeszcze więcej.

Na obiektach zamkniętych, w zależności od wielkości hali, będzie mogło znajdować się od 12 osób (plus jeden trener) do 32 osób (plus trzech trenerów). Nie ma możliwości korzystania z szatni ani pryszniców – dostępne będzie tylko WC. Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

Planowane jest również wznowienie organizacji wydarzeń sportowych. Liczba kibiców nie będzie jednak większa niż 50 osób.

Czytaj również: 5G w ogniu – płoną maszty!

W czwartym etapie jest powrót do użyteczności publicznej takich miejsc jak siłownie, sale fitness, kręgielnie i baseny.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *