Turyści nad Bałtykiem zakażeni koronawirusem!

Koronawirusa wykryto u czworga osób, które przyjechały nad Bałtyk z Poznania. Według Radia Poznań rodzina mogła zarazić się od właściciela domku wypoczynkowego, jednak rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdziła, że nie może tego potwierdzić.

Jak czytamy w serwisie „Gazety Wyborczej”, czworo poznaniaków – rodzice wraz z dzieckiem i babcia – zaraziło się koronawirusem podczas wypoczynku w ostatni długi weekend w Sarbinowie. Zakażenie wykryto dopiero po powrocie z wyjazdu, po tym jednak jedna z osób miała objawy. Badania wykazały obecność wirusa u każdego z nich.

Przypadek zakażenia potwierdziła Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, rodzina przebywała w jednym domu, nie w ośrodku wypoczynkowym.

Według ustaleń Radia Poznań rodzina mogła zarazić się od właściciela domku wypoczynkowego, ale Kapłan nie potwierdziła tej informacji.

Czytaj również: Nowy wirus w Chinach! Według chińskich naukowców „ma potencjał, by wywołać pandemię”!

Według „Gazety Wyborczej” sanepid w Koszalinie kontrował miejsce wypoczynkowe w Sarbinowie, w którym przebywali Poznaniacy. Obecnie przebywają oni na kwarantannie.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *