Tusk ujawnił, co powiedziałby Kaczyńskiemu!

– Nie mam żadnej wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z polityki, byłoby w Polsce jakoś lżej. Myślę, że umiałbym mu to wytłumaczyć, gdyby zdecydował się na spacer, który mu zaproponowałem – powiedział dziennikarzom Donald Tusk.

– Widać dzisiaj wyraźnie, jak bardzo Polacy przeżywają te wybory, co pokazała też frekwencja. Chodzi o bardzo ważne sprawy, dotyczące przyszłości. Nie mam żadnej wątpliwości, że ten ostry spór, momentami bardzo brutalny, ma bardzo głęboki sens i on jest o przyszłość Polski – powiedział były premier.

W ocenie Tuska źle byłoby, by w kampanię wnosić „to, co niesiemy ze sobą z przeszłości”.

– Mówię tu i o panu Kaczyńskim, i o sobie. Te spory, emocje – wyjaśnił.

– Moja decyzja o niekandydowaniu była tego wyrazem. Nie mam żadnej wątpliwości, że gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński wycofał się z polityki, byłoby w Polsce jakoś lżej. Myślę, że umiałbym mu to wytłumaczyć, gdyby zdecydował się na spacer, który mu zaproponowałem – przekazał, nawiązując do swojego sobotniego wpisu na Tweeterze.

– Istotą sprawy jest to, że wybory prezydenckie to nie jest pojedynek sportowy dwóch zawodników czy konkurs piękności. To bardzo poważny pojedynek o najważniejsze sprawy międzynarodowe i krajowe. Dlatego jestem tak zaangażowany po stronie Rafała Trzaskowskiego. Przyszłość Polski zależy także od tych wyborów – akcentował. 

Czytaj również: Dżuma atakuje Chiny!

– Zaczyna się nowa epoka. Dziś tym, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie, należy dać jak najwięcej miejsca, tlenu. Nie wiem, jak wyglądają relacje w PiS. Niezależność prezydenta Dudy wydaje się czasami dość fikcyjna, a ja chciałbym bardzo, by prezydent już w czasie kampanii pokazywał, że jest niezależny. Nawet jeśli mnie to czasami kosztuje. Przecież to nie jest nic przyjemnego. Czuje się w dobrej formie fizycznej, psychicznej, ale uważam, że mają rację, ci którzy chcą Polaków nasycić nową treścią, optymistyczną, łączącą ludzi – powiedział.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *