TVP atakuje Trzaskowskiego! „Ma problem z formułowaniem myśli po polsku”.

We wtorek „Wiadomości” wyemitowały materiał Konrada Węża zatytułowany „Kampania arogancji kandydata Platformy”. Dotyczył on rozmowy Rafała Trzaskowskiego z mężczyzną, który twierdził, że pochodzi z USA. Polityk odpowiedział mu, że „musi przyłożyć się do nauki”, bo nie brzmi jak Amerykanin.

– Według wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej nieczysty angielski akcent to wystarczający powód do publicznej krytyki – mówi dziennikarz TVP.

Został też pokazany fragment nagrania, które w poniedziałek zamieścił w mediach społecznościowych mężczyzna mówiący do Trzaskowskiego.

Każdy atak na kogokolwiek, kto mówi z innym akcentem, w innym języku, kto wygląda inaczej niż my, to po prostu rasizm – stwierdził podpisany na Twitterze jako Luke Marcinkiewicz.

„Nie brak opinii, że irytacja Trzaskowskiego wynika z faktu, że ma on problemy z formułowaniem myśli po polsku” – przekazano na wizji.

Nie brak opinii, że irytacja Trzaskowskiego wynika z faktu, że ma on problemy z formułowaniem myśli po polsku, co sam publicznie przyznał. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta nie kryje też, że kiedy mówi w obcym języku, to automatycznie łagodnieje – podkreśla Konrad Wąż.

Potwierdzeniem słów dziennikarza mają być dwa ujęcia, w których Trzaskowski mówi: „Nie za bardzo wiem jak to powiedzieć po polsku” oraz, że „jak musi konstruować zdania po francusku, to jest dużo grzeczniejszy”.

– Nadmiar narcyzmu z pewnością szkodzi. Dlaczego? Dlatego że taki człowiek z wielkim trudem jest w stanie rozpoznać rzeczywistość – mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

-Teraz Trzaskowski jest krytykowany za obrażanie zwykłych ludzi – komentuje Wąż.

– On wywodzi się z tych elit komunistycznych, które miały trochę lepiej i to poczucie, że mają lepiej teraz,  próbują sprzedawać w formie pogardy dla zwykłych ludzi – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Czytaj również: Rafał Trzaskowski w Lublinie! Tłumy na spotkaniu!

Trzaskowski nie jest jedynym politykiem mówiącym po angielsku. Prezydent Andrzej Duda mówi po angielsku np. reprezentując Polskę za granicą, ale w ojczyźnie z powodu znajomości tego języka nigdy nikogo nie poniżył – podsumowuje dziennikarz „Wiadomości”.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *