Tydzień w CSK – Martyniuk, „25 lat niewinności” i inne! (Repertuar)

 W związku z nowymi wytycznymi i obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, repertuar Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na ten moment nie ulega zmianie, jednak  w wydarzeniach odbywających się w przestrzeniach CSK będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25% widzów.

Jazz w CSK | Koncert Michał Martyniuk Quartet

15 PAŹ  2020 | 20:00

Klub Muzyczny CSK

Michal Martyniuk to jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Na swoim koncie ma trzy albumy: nagrany w Auckland „After ‘Ours” oraz „Nothing To Prove”, który zaowocował nominacją do Fryderyka 2019.  Michał Martuniuk nominowany został również do nagrody NZ Music Awards 2020 w kategorii the Best Jazz Artist za ostatnią płytę „Resonate”.  Podczas koncertu w Lublinie Artysta wystąpi z Bartkiem Chojnackim (kontrabas), Adamem Zagórskim (perkusja) oraz Kubą Mizerackim (gitara).

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, reż. Jan Holubek

15, 16, 17 PAŹ 2020 |19:00

18 PAŹ |17:00

Kino CSK

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkania.com

15 PAŹ 2020 | 20.53 | Kino CSK

UWAGA! Po zakończeniu premierowego seansu wyjątkowe spotkanie z Piotrem Trojanem – aktorem, odtwórcą głównej roli w filmie. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSK.

Akademia Kina CSK | Kolejny Batman? Czyli o nośności mitu mrocznego rycerza i różnych jego realizacjach

15 PAŹ 2020 | 19.00

Powracamy z Akademią Kina CSK. To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali.

W tym tygodniu wykład Kuby Koisza – prawdopodobnie największego w Polsce miłośnika i specjalisty od Rocky’ego i Sylvestra Stallone.

Co za dużo, to niezdrowo? To powiedzenie nie dotyczy chyba Batmana, bowiem Mroczny Rycerz jest wyciskany przez popkulturę jak mało który superbohater. Przyjmował twarz Bena Afflecka, Christiana Bale’a, Michaela Keatona, Adama Westa, morfował w polygonową facjatę z serii gier Arkham… Mało tego – właśnie czekamy na kolejną interpretację, w którą wcieli się Robert Pattinson. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź „jest on po prostu popularny” wydaje się zbyt leniwa, żeby ktokolwiek mógł się nią zadowolić. Jakie atrybuty czynią Batmana socjologicznie i popkulturowo witalnym symbolem… No właśnie, symbolem czego?

Udział jest bezpłatny – zapisy: http://tiny.cc/3l9ysz .

Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji Zoom, wyślemy wam w dniu wykładu.

Warsztaty: Przestrzeń Otwarta

12 i 19 PAŹ 2020 | 9:00-11.00

16 PAŹ 2020 | 14:00-16:00

Małe CSK

Zapraszamy do Przestrzeni Otwartej w Małym CSK, gdzie pod okiem doświadczonej animatorki będzie można twórczo i w miłej atmosferze spędzić czas. W każdy poniedziałek zajęcia prowadzone są dla dzieci i rodziców w wieku 1,5-3 lata, zaś w październikowe piątki – dla młodzieży od 10 roku życia. Serdecznie zapraszamy!

– obowiązują zapisy: zapisy@spotkaniakultur.com  

Warsztaty Land Art 

16 PAŹ 2020 | 16:30 -17:30 

Małe CSK

Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci w wieku 4-7 oraz 8-12 na warsztaty Land Artu, tj. sztuki ziemi. W trakcie zajęć dzieci poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. Następnie zostaną zaangażowane w tworzenie własnych prac z materiałów przyrodniczych, tj: liście, kamienie, kasztany, gałązki itp.

– obowiązują zapisy: zapisy@spotkaniakultur.com


Międzynarodowe Spotkania Studenckie

14 PAŹ 2020 | 18:00-20:00

Małe CSK

Spotkania integracyjno-kulturoznawcze dla studentów, współprowadzone przez ich rówieśników zza granicy. Podczas warsztatów będziemy poznawać kulturę, język i tradycje związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu w różnych krajach, z których pochodzą studenci zagraniczni podejmujący naukę w Lublinie. Zajęcia w języku angielskim.

– liczba  miejsc ograniczona; wstęp wolny

– obowiązują zapisy: zapisy@spotkaniakultur.com

Czytaj również: Lubelskie Pszczółki przegrały z Arką Gdynia! (Galeria)

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *