Tydzień w CSK! (Program)

Wystawa „Wihajster. Ilustracje Joanny Rusinek”
Wernisaż: 18 WRZ 2020 | 18:00
19 WRZ – 12 PAŹ 2020
Aleja Kultur, poziom +1
Joanna Rusinek – polska graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów. „Wihajster” to rysunkowy przewodnik po słowach pożyczonych. Ilustracje powstały do książki Michała Rusinka. Dorobek artystki jest bardzo szeroki. Ulubionym tematem są bajkowe ilustracje dla dzieci. W swoich pracach artystka porusza także tematy historyczne i społeczne.

  • wstęp wolny
  • więcej informacji na stronie spotkaniakultur.com

Wystawa malarstwa Krzysztofa Klimka „Natura widzenia”
Termin: do 4 PAŹ 2020
Galeria Wystaw Czasowych -1
Na wystawie prezentowane są obrazy z dwóch nurtów twórczości Krzysztofa Klimka – abstrakcyjnego i przedstawiającego. Dopiero zestawione w jednej przestrzeni w pełni ujawniają specyficzną „naturę widzenia” Artysty. Czy poszczególne obrazy przypisane są tylko do jednej konkretnej narracji? Raczej nie, łączą się one i dopełniają takim samym porządkiem, syntezą zjawisk, harmonią. Zdają się być swoimi odpowiednikami w przeciwstawnych na pozór światach.

  • czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00.
  • bilety w kasie CSK oraz na www.bilety.spotkaniakultur.com , w środy wstęp bezpłatny.

Wystawa fotografii Doroty Nowakowskiej „Bali. Ludzie”
Termin: do 27 WRZ 2020
Foyer Sali Operowej
Wystawa jest efektem tegorocznej podróży Doroty Nowakowskiej na indonezyjską wyspę. Pomiędzy zdjęciami do programu telewizyjnego, autorka znalazła czas na zatrzymanie w obiektywie aparatu codzienności mieszkańców Bali. Przemierzając wyspę uchwyciła atmosferę miejsc, ezoteryczność tamtejszych ceremonii, ale przede wszystkim niezwykłość prostych ludzi.
Dorota Nowakowska – operator obrazu, fotograf, reżyser, absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Jest także autorką zdjęć do filmów dokumentalnych, fabularnych, popularnonaukowych, promocyjnych, spotów reklamowych i programów telewizyjnych. Realizowała zdjęcia w kilkunastu krajach Europy i Azji.

  • wstęp wolny

Kalejdoskop Teatru
Termin: do 30 WRZ 2020
Galeria 0 (parter, obok kancelarii CSK)
Serdecznie zapraszamy na wystawę lalek, kostiumów, rekwizytów i elementów scenografii. Przedmioty pochodzą ze spektakli Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. To okazja do wyjątkowego teatralnego spotkania, podczas którego każdy może zobaczyć i porównać różne typy lalek: pacynki, kukły, jawajki, stolikówki czy sycylijki. To również niezwykła okazja, żeby usiąść na tronie Króla Maciusia Pierwszego, założyć maskę wilka, spojrzeć prosto w oczy Małej Mi z Muminków, pogłaskać Pajdę ze spektaklu Arabela czy obejrzeć kostiumy królewskie ze spektaklu Trzej Muszkieterowie.
Wystawa przygotowana we współpracy z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie.
Czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Wystawa „Amadeusz Popek. Między ilustracją a abstrakcją”
do 30 WRZE 2020
Ciche Kąty (poziom +1)
W tym roku przypada okrągły jubileusz pracy twórczej dr Amadeusza Popka. Wystawa prezentuje prace graficzne wykonane w technice serigrafii i rysunkowe, stworzone przez artystę na przestrzeni kilku ostatnich lat. Swoje miejsce w galerii znajdują również rysunki piórkiem. Artysta dzieli się z odbiorcami swoją wizją artystyczną, która zawiera w sobie zarówno elementy bliższe ilustracji – bardzo narracyjnej, jak i ascetyczne, ale bogate w wartości czysto graficzne, strukturalne i symboliczne.

  • wstęp wolny w godz. otwarcia budynku CSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *